Píseň moudrého klobouku

2. února 2008 v 17:14 | Daze |  Harry Potter a kouzlo lásky
Tak a je tu další kapitola. Zase se trochu opozdila 0:-). Takže promiňte a promiňte i za ten obsah. Nemam básnický střevo... R&R

"Harry, chtěl bych s tebou mluvit," zastavil ho po několika dnech Remus na chodbě. Harry jen kývl hlavou a rukou ukázal na dveře do prázdné pracovny.
Když oba vešli, Remus hned spustil: "Chtěl jsem si s tebou promluvit už hned po příchodu, ale mě jsem na mysli úplně jiné věci," na chvilku přestal mluvit a trochu se začervenal. Harry se na něj povzbudivě usmál a Remus pokračoval. "Chci s tebou mluvit o tom, co se dělo po tom, co jsem odnesl viteál z chatrče." Harry na něj užasle podíval.
"Nebyl jsem učitelem obrany proti černé magii jen tak," připomněl mu Remus. "A navíc, Lupinová neudrží jazyk za zuby."
"Promiň, že jsem ti to neřekl," vyletělo z Harryho aniž by si to uvědomil. Remus nijak nereagoval, jen se na něj usmál a podivně se mu zaleskly oči. Jak moc se v tu chvíli podobal Lily.
"Tak povíš mi, co se dělo?" vyzvídal po chvilce dál.
"Zničil jsem ho," řekl Harry a bezděčně si přejel prsty ruky po jizvě. Remově pozornosti to ale neuniklo.
"Slyšel jsi je?"
"Nejen to." Removi se už podruhé za tak krátký rozhovor zaleskly oči a nevěděl, co má říct. Jen ho objal kolem ramen. Harry už dál nepokračoval, nikomu neřekl, co všechno viděl. Nikomu neřekl, že v bolestivých vzpomínkách se vtělil do Voldemorta. Nikomu neřekl, že jakoby svou rukou viděl k zemi padnout svého mrtvého tátu. Neřekl, že jakoby sám se vysmíval své mamince, když prosila o milost pro svého syna. A nikomu asi neřekne, že jakoby sám mířil na své menší já zmateně stojícího ve své postýlce. Taky na to nikdy nezapomene. Zůstane to v něm už na věky. Nepřítomně si promnul svou pravou ruku, jakoby si chtěl ověřit, že není pokryta hadí kůží.
"Máš ponětí, kde je další?"
"Myslím, že jeden bude v Bradavicích. A ten poslední by měl být Nagini, který je s Voldemortem."
"Když jsme u Bradavic, spěšný vlak odjíždí už pozítří. Zajdu na Příčnou vám všechno sehnat."
"Půjdu s tebou," řekl Harry.
"Ne, půjdu já. Už jsem se dohodl s Pastorkem a Arturem. Ty nikam nepůjdeš. Navíc, Molly by tě nepustila a kdybys utekl, zabila by nejdřív mě a hned potom Artura a tebe."
Harry už se nadechoval, že bude protestovat, ale Remus ho zarazil: "Nenamáhej se. Mě je můj život milý a umřít v rukou Molly by nebyla zrovna milostivá smrt. Tak a teď pojď zajdeme k vám pro seznam učebnic," řekl nekompromisně a Harry, chtě nechtě, vyrazil s ním k nim do ložnice. Po chvilce přehrabování našel svůj i Ronův seznam a Hermiona během chvilky doplnila všechny údajně nezbytné věci, které chtěla koupit navíc. Během pár minut přiběhla i Ginny a marně se snažila uhladit zmuchlaný pergamen alespoň do trochu rovného stavu.
"Děkuju," řekl Remus, když si je od všech vybral. "Teď se ještě zeptat Severuse, co bude potřebovat k domácí výuce Draca."
"On se nevrátí do Bradavic?" vyhrkl Ron.
"Ne. Zůstane tady se Severusem a bude se učit doma."
"Ani Snape se nevrátí do Bradavic?"
"Jste ještě tupější než vypadáte, Weasley," zasyčel někdo od dveří. "Člověk by řekl, že je každému jasné, že když je na naše hlavy vypsána odměna, objevit se jen tak v Bradavicích a dělat, že se nic nestalo je při nejmenším nemožné. Ale u vás mě už nic nepřekvapí." Ronovi trochu zrudly uši a zaťal prsty na rukou.
"Tady je seznam všeho, co budu potřebovat," řekl aniž by se na Remuse podíval a odešel.
Harrymu se zdálo, že ještě nevydýchal to, co mu před několika dny Remus řekl. A taky se nemohl zbavit podezření, že Remus se tím náramně baví.
"No, já už raději vyrazím. Mějte se," řekl Remus a také odešel.
"Jak to, že se tu ten parchant vždycky tak z ničeho nic objeví?" zabručel Ron. "V Bradavicích mi vážně chybět nebude."
"Už to nebude jako dřív," řekla posmutněle Hermiona. Chlapci jen pokývali hlavou.
"Alespoň, že Malfoy se tu moc neukazuje," řekl Ron.
"Neříkej hop, dokud jsi nepřeskočil, Weasley," ozval se povýšený hlas ode dveří. "Mám vám vyřídit, že bude za chvíli večeře," řekl a hned zase odešel.
"Příště mi připomeňte, že mám zamykat dveře," řekl Ron a uši už měl opět rudé. Harry a Hermiona se zasmáli a pak všichni vyrazili dolů na večeři.
Poslední dny do odjezdu uplynuly jako voda a Harry, aniž by věděl jak, seděl spolu s Nevillem a Lenkou v kupé ve spěšném vlaku do Bradavic. Byl to zvláštní pocit v něm sedět naposledy. Podíval se na sedadlo naproti, kde Lenka spala s hlavou opřenou o Nevillovo rameno a Neville se nepřítomně koukal z okénka. Harry vstal a šel se podívat na chodbu jestli se už Ron, Ginny a Hermiona nevrací z prefektského kupé. Žaludek se mu sevřel, když se podíval na liduprázdnou uličku vlaku, která vždy byla přeplněna lidmi, že se ani projít pořádně nedalo. Zklamaně se vrátil na své místo a sledoval, jak za okny ubíhala krajina. Teprve za půl hodiny se dveře kupé rozlétly a dovnitř vpochodovala usměvavá Hermiona, následovaná Ginny a Ronem.
"Jsem primuska!" vykřikla Hermiona místo pozdravu.
"Gratuluju!" usmál se na ní Harry a i Neville s Lenkou se k ní hrnuli, aby ji pogratulovali.
"Ale jak to?"
"McGonagallová chtěla, abychom si primuse zvolili mezi sebou sami," vysvětlila Hermiona. "Se mnou je ještě primus Justin."
"To je skvělé," řekl Harry, i když mu to zase moc skvělé nepřišlo. Hermioně to ale moc přál, jen nedokázal zahnat chmurné myšlenky.
"Všimli jste si, že vlak je přinejmenším poloprázdný?" nadhodila smutně Ginny a uvelebila se vedle Harryho.
"Přijet teď do Bradavic je jako naplno říct, že jsi proti Voldemortovi. Chápu, že mnoho studentů nepřijelo," řekla Hermiona.
"Babička byla hrdá, když jsem ji řekl, že sem chci jet. Řekla, že by nic jiného ani ode mě nečekala," řekl hrdě Neville a všichni přítomní se na něj usmáli. Věděli, jak je to pro něj důležité.
"Ale v Bradavicích budeme přeci v bezpečí. Jsou hlídány bystrozory i Fénixovým řádem. Nic nám tam nehrozí," namítl Ron.
"Po loňsku to mnohým tak nepřijde," řekla Ginny. Ron jen sklopil hlavu.
"Měli bychom se převléknout. Za chvíli už tam budeme," řekla Hermiona a ostatní to přijali s neskrývaným nadšením. Rychle se převlékli a do čtvrt hodiny byli na místě. Všechny je po bezpečnostní prohlídce přivítal hlasitým halekáním Hagrid, okolo kterého bylo shromážděno maximálně sedm malých dětí, které se klepali nervozitou. Vesele na něj zamávali a šli si hledat kočár. Snad poprvé za všechny ty roky jich tu bylo víc než dost. Při pohledu na spoustu volných kočárů se Harrymu opět stáhl žaludek. Už to nebude jako dřív, opakoval si stále dokola Hermionina slova. Celou cestu až do Velké síně nikdo nepromluvil. Všechny trápila stejná obava, obava o následující školní rok.
Když se všichni shromáždili, viděli, že jich není ani zdaleka polovina. U zmijozelského stolu seděli jen tři studenti. Hermiona mu tiše pošeptala, že jejich rodiče zabil Voldemort, když neuposlechli jeho rozkaz. Také mu řekla jejich jména: Kevin a Gerald Corenovi a Anne Crampyová.
"Vítejte v Bradavicích!" řekla profesorka McGonagallová zesíleným hlasem. Ron i Harry se otřásli nad tím nezvykem. Ginny jen zesílila stisk Harryho ruky.
"Nebudu zdržovat zbytečnými slovy, všechny vás tu ráda vidím. Nyní bychom měli překročit k zařazování," řekla a unaveně pokynula Filchovi stojícímu u dveří, že Hagrid může s prváky vejít. Sama postavila Moudrý klobouk na stoličku a ustoupila stranou. Nervózní prváci mezitím vešli do Síně a ohromeně se rozhlíželi. Když došli až ke stoličce, nezačala profesorka McGonagallová předčítat svou obvyklou řeč, ale moudrý klobouk začal zpívat jednu ze svých písní. Všichni překvapeni tou změnou napjatě poslouchali:
Mnozí z vás už mě znáte,
přechytralá hučka,jak říkáte.
Nadávejte, pochybujte, vše co chcete,
jen mě, prosím, teď poslouchejte.
Už je to dávno co mě ušili,
a nelehký úkol předali.
Prý rozděluj studenty,
rozeznej jejich talenty.
Do Nebelvíru jen stateční,
do Zmijozelu jen nadaní
a Havraspáru jen chytří,
chápete co na tom se mi příčí?
Jen Mrzimor bere všechny bez rozdílu,
co dobré srdce mají a mravní sílu.
Léta jsem studentstvo rozděloval,
a semínko nesváru tím zaséval.
Každý rok jsem vás i varoval,
nikdo mě ale neposlouchal.
Koleje se dál hádali
přátelství mezi sebou neznali.
Svět je ve válce a vy se hádáte,
nikdy na mé rady nedáte.
Letos vás už nebudu dělit více,
všichni v jednu kolej s názvem: Zachraňte Bradavice!
Jen co dozpíval svou krátkou píseň, stoly i lavice se studenty se vznesli do vzduchu a utvořili jediný dlouhý stůl. Kolejní znaky zmizely a nahradily je erby Bradavic. Všichni překvapeně vyjekli, jen učitelský stůl na sobě nedal znát jedinou známku překvapení. Hagrid se hlasitě vysmrkal do svého kapesníku, který by zakryl celý jídelní stůl. Všichni byli ještě zaražení. První se vzpamatovala Lenka, vstala a začala tleskat. Ostatní ji hned následovali a brzy se to změnilo v ohlušující ovace. Klobouk se ukláněl a usmíval se. Když ovace začínaly slábnout, profesorka McGonagallová si odkašlala.
"Děkujeme, Moudrý klobouku," řekla nejdříve a naznačila Filchovi, že ho může odnést. "Jak jste jistě pochopili, letos v Bradavicích nastanou velké změny. Rozhodli jsme se k nim uchýlit, kvůli vaší bezpečnosti. Všichni nyní patří do jedné koleje a vaše společenská místnost a ložnice se nacházejí tam, kde dříve byla Nebelvírská věž, která byla rozšířena a více zabezpečena. Nyní vám popřeji jen dobrou chuť, na případné dotazy bude čas po večeři," dořekla a na stolech se objevila hostina. Všichni se s radostí pustili do jídla.
"Co tomu říkáte," zeptala se Hermiona ostatních.
"Mě se to nelíbí," řekl hned Ron. "Spát v jedny věži se zmijozelákama, to abychom se začali zamykat."
"To je přesně to chování, před kterým nás varoval Moudrý klobouk," řekl Neville zostra. Ginny na něj překvapeně pohlédla a Ronovi zaskočil moučník, kterým se zrovna cpal.
"Přesně tak, Neville," řekla Hermiona a mávla hůlkou směrem k Ronovi: "Anapneo!" Ron se přestal dávit a děkovně se na Hermionu usmál.
"Co tu dělá Remus?" zeptal se po chvíli Harry.
"Třeba je jeden z těch, co mají pomáhat bránit Bradavice."
"Nebo nás třeba bude znova učit."
"A ten starý pán vedle něj?"
"Nevím, ale někde už jsem ho viděl," řekl Ron.
Hermiona už něco chtěla namítnout, ale jídlo zmizelo ze stolů a profesorka už opět stála za referenčním stolkem. Jemně si pročistila hrdlo a s hůlkou namířenou na své hrdlo spustila: "Nyní, když jsme se všichni dosyta najedli, dovolte mi, abych vám řekla něco k následujícímu roku. Nejdříve bych chtěla přivítat staronového učitele Lupina." Její proslov přerušil jásot především od bývalých nebelvířanů. "Dále bych vám chtěla představit Elfiase Dóžete, který je vaším novým učitelem přeměňování," dořekl a všichni opět tleskali, i když ne tak nadšeně jako u Rema. "Jak mnohým z vás asi už došlo, letos se nebude bojovat o školní pohár. Vzhledem k tomu, že jste všichni v jedné koleji nebylo by to ani možné."
"A co famfrpál?" vykřikl někdo ze vzdálenějšího konce stolu.
"Famfrpálové zápasy budou mezi týmy vedenými třemi kapitány. Můžou v nich být i bývalí příslušníci rozlišných kolejí. Nyní už je to jedno. Teď k něco bezpečnostním pravidlům. Studentům je přísně zakázán vstup do Zapovězeného lesa. Nikdo bez doprovodu učitele nebo jiné dospělé osoby nebude vycházet po setmění na školní pozemky. Na famfrpálových trénincích vždy bude přítomna madame Hoochová, nebo profesor Lupin, kteří se k tomuto úkolu sami přihlásili. Nezdržujte se nikde sami a vše podezřelé hlaste učitelům. To je snad vše, nyní dobrou noc."
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 EILEENhp EILEENhp | 2. února 2008 v 19:37 | Reagovat

páči sa mi aj táto poviedka .........len dúfam že na dalšiu nebude treba tak dlho čakať......... :))

2 Polgara Polgara | Web | 2. února 2008 v 22:10 | Reagovat

Páni, řekla bych že to dlouhé čekání stálo za to. Kapitola je obzvlíště dlouhá a kvalitně napsnaé, dokonce jsem si nevšimla ani žádných překlepů....80))

3 Polgara Polgara | Web | 2. února 2008 v 22:39 | Reagovat

Zato u mě jich je habaděj...zastřelte mě

4 Bejushka Bejushka | 3. února 2008 v 12:42 | Reagovat

Je to superní povídka!! Konečně tu přibyla newkapitola:-D Doufám, že pokračování nebude trvat tak dlouho jako doteď!!;-)

5 Naiad Naiad | Web | 5. února 2008 v 17:38 | Reagovat

Myslím si, že se ti ta píseň klobouku opravdu povedla. Mě se totiž strašně líbila! A hlavně ten nápad dát všechny koleje dohromady a ještě k tomu, jak to klobouk řekl. Bylo to zase skvělé a jsem moc ráda, že se kapitola objevila o dost dřív než ta minulá. Zase to byla senzace a já se nemůžu dočkat další :-) A ještě jednou ti musím říct, že ta píseň se mi strašně líbila, protože i když jsem to teď dočetla musím na ni myslet.

6 Ewilan Ewilan | Web | 6. února 2008 v 20:36 | Reagovat

plne souhlasim s Naiad! tahle kapitolka se ti vazne moc povedla. doslova me pohltila do sebe a nejak se mi nechtelo zpatky do reality... navic ta pisen mi porad vrta hlavou, je to uzasne napsany! proste pred tebou smekam, miluju tuhle povidku, tvuj styl psani a straaasne mooc se tesim na pokracko, tak prosim napis ho co nejdriv a netrap meee:-D

7 Daze Daze | 9. února 2008 v 14:21 | Reagovat

Děkuju moc:-)

Polgara: Dík moc. A bacha, co si přeješ. Ještě by se to mohlo splnit a někdo by tě střelil:-P.

Naiad, Ewilan: Holky, vy jste mi naprosto sebraly dech. U téhle kapitoly jsem si vážně moc nevěřila, ale vaše komentáře mě vážně moc potěšily. Kdo by se pod takovým návalem chvály nečervenal? Já se tedy červenám až za ušima:-) Děkuju. Děkuju moc.

8 Jenn Jenn | Web | 23. února 2008 v 12:40 | Reagovat

SKVěLé !!! :)

9 gar gar | E-mail | 28. února 2008 v 15:30 | Reagovat

super kapitola sem rád že sem se na tenhle blog dostal:-D

10 maggdinka maggdinka | 1. března 2008 v 23:33 | Reagovat

ahojky...tohle je super kapitolka a máš moc super blog....jen jsem chtěla poprosit jestli by ses nemrkla ke mě na blog.Chodí mi tam málo lidí.Neboj budeš tam mít co dělat,myslím,že na to že mám blog teprve od prosince je tam toho víc než dost....

11 maggdinka maggdinka | Web | 1. března 2008 v 23:35 | Reagovat

sry tady přikládám web

12 Vanessa Vanessa | 4. dubna 2008 v 15:56 | Reagovat

Ahoj, máš moc pěkný blog a tohle je opravdu krásná povídka. Kdy tu přibude další kapitola?? Doufám že brzo. Moc se na ni těším.

13 Naiad Naiad | Web | 6. dubna 2008 v 0:24 | Reagovat

Nechceš nás, Daze, obdařit po dvou měsísích novou kapitolou? ;-) Já doufám, že ano, protože se na ni opravdu těším :-)

14 Atea Atea | Web | 12. dubna 2008 v 21:19 | Reagovat

Je to skvělá kapitola, musím obhlédnout i další :o) Nechtěla by jsi spřátelit?

15 Nika Nika | 30. dubna 2008 v 18:37 | Reagovat

Moc pěkná povídka!! Těším se na další kapitoly!!

16 Polgara Polgara | Web | 13. května 2008 v 15:08 | Reagovat

Budeš ještě pokračovat ve psaní?

17 Pěťulďas Pěťulďas | 14. května 2008 v 21:04 | Reagovat

skvělá kapitolka i povídka. Hlavně doufám, že pokračuješ v psaní :-**

18 abbina abbina | Web | 17. května 2008 v 13:39 | Reagovat

Zdravím Vás moji SB! Na mém blogu je soutěž pro všechny, co rádi píšou. Jestli máš zájem, budu ráda, když se zúčastníš i ty:)

19 Kajča Kajča | 21. května 2008 v 17:04 | Reagovat

Jeeee to je pekna poviiidkaa!!!Plosiiim co nejdriv pridej pokracovaaniii!!!:-*:)

20 Pěťulďas Pěťulďas | 22. června 2008 v 16:39 | Reagovat

možná by to fakt chtělo přidat nějakou tu kapitolku(nic ve zlým jo:-*/)

21 Bejushka Bejushka | 11. července 2008 v 11:59 | Reagovat

Budeš ještě psát, nebo už ses na nás to tálně vykašlala?? Já teda doufám, že je to jenom nějaké tvoje kritické období a že tě už brzy přejde, protože píšeš vážně dobře!!

22 Pěťulďas Pěťulďas | 30. července 2008 v 21:54 | Reagovat

přesně prosím :-/ vyjádři se(doufám, že teda kladně- že budeš ještě psát:-)

23 Polgara Polgara | Web | 4. srpna 2008 v 17:05 | Reagovat

Koukám, že tady se někdo na náš vybodl

24 nmylew nmylew | E-mail | Web | 21. dubna 2009 v 21:16 | Reagovat

u9Bs1R  <a href="http://kpdnsxbeious.com/">kpdnsxbeious</a>, [url=http://gpjoqcpuyozs.com/]gpjoqcpuyozs[/url], [link=http://uxuicqsvrkpd.com/]uxuicqsvrkpd[/link], http://azupqgtcvief.com/

25 stevie-rae stevie-rae | Web | 3. září 2011 v 10:33 | Reagovat

asi už nemám očakávať novú kapitolu, však ? :( :( veľmi ma táto poviedka bavila ale niekto ju prerušil a nedopísal .( :( :(
aspoň sa niekedy ozvi či niekedy napíšeš dalšiu kapitolu

26 Bez mená Bez mená | 31. července 2012 v 19:55 | Reagovat

Skvelá kapitola :D Tá pieseň, ktorú zaspieval Klobúk bola úžasná :D vážne nechápem, ako som sa k tejto poviedke mohla dostať až tak neskoro ;))

27 WaclawS WaclawS | E-mail | 17. ledna 2017 v 14:50 | Reagovat

Chtěli byste zvýšit návštěvnost na daze.blog.cz několikrát? Hledat v google: Masitsu's tricks

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama