SuperFrau

3. června 2007 v 22:30 | Daze |  Harry Potter a kouzlo lásky
2.kapitola

Bylo už skoro poledne, když se Hermiona vrátila z nákupu.
"Ahoj kluci," pozdravila je, když vešla do pokoje. Místo odpovědi se ozvalo dvojí zachrápání.
»To snad není možné. Oni snad ještě spí! Ale co, alespoň se v klidu naučím nějaká ta kouzla, které se při společném bydlení budou hodit. « Pomyslela si Hermiona a vytáhla si z nákupní tašky knihu 500 užitečných kouzel pro domácnost.
"Nejdříve ještě nějakou tu stavební úpravu, " říkala si Hermiona pro sebe, " a pak nějaké jídlo."
Asi po hodině si našla vše, co potřebovala. Vymalovala pokoj do nebelvírských barev a rozšířila ho o jídelnu a posilovnu. Zvětšila skříň a knihovnu tak, aby se tam vešlo vše, co přinesla. Vybalila kufr, jak sobě, tak Harrymu a Ronovi. Zkusila uvařit oběd. Po pár nepovedených pokusech, kdy místo pečení kuřat provedla jejich kremaci, se jí to konečně povedlo. Prostřela stůl a šla vzbudit ty dva lenochy. Nejdřív šla vzbudit Harryho.
"Harry, vstávej!" řekla, když roztáhla závěsy kolem jeho postele. Ale Harry místo toho, aby čile vyskočil z postele, jako Bob z klobouku, se jenom převalil na druhý bok.
"No tak, Harry, vstaň! Na stole máš oběd," řekla Hermiona už trochu hlasitěji. Ale Harry stále jen slastně oddychoval. Hermiona ztratila trpělivost a začala s ním třást. To Harryho už konečně donutilo otevřít oči a vstát z postele.
"Dobré odpoledne," pozdravila ho Hermiona trochu nakvašeně. Pak se otočila k Ronově posteli.
"Rone, vylez už z té postele." Ron nic.
"To nemá smysl," řekla si Hermiona a namířila na Rona hůlkou: "Aquamenti" Proud vody zasáhl Rona přímo do obličeje.
"Co?! Co se děje?!" vykřikl vyděšeně Ron a vymrštil se do sedu. "To sou ale blbý fóry" dodal, když spatřil Harryho a Hermionu, jak se svíjí smíchy.
"To teda jsou. Bude už půl druhé odpoledne a já vás tu musím přemlouvat, abyste vylezli z postele," řekla na oko nabroušeně Hermiona. "Na stole máte oběd. Nebo byste radši snídani?" dodala a snažila se zadržet smích, když si Harry s Ronem vyměnili tázavé pohledy a najednou se rozběhli za vůní. Hermiona se taky pomalu vydala ke stolu a už se musela smát, když se k ní nahrnul Ron s plnou pusou, aby ji objal.
"Há he mihuju!"řekl s plnou pusou, takže mu nebylo dobře rozumět.
"Já vím, že jo. Hlavně, když ti dám opsat úlohu nebo když ti dám jídlo, viď?"popichovala ho Hermiona. Ron se usmál a trochu zčervenal.
"A co si vlastně dělala, když jsme spali?" zeptal se Harry, když dojedli.
"No nejdříve jsem se přemístila na ústředí. Tam se hledala nějaké knížky, kde by mohly být informace o viteálech. Taky jsem se zastavila u rodičů a půjčila si pár věcí. Pak jsem poprosila Remuse, aby se mnou zašel na Příčnou, kde jsem nakoupila pár knížek, které by se mohly hodit, a přísady do lektvarů. Potkala jsem tam Freda a George. Chtějí nám něco říct, tak dneska přijdou na večeři. Pak jsem ještě trochu poupravila pokoj a pak jsem vás šla vzbudit, což mi dalo nejvíc zabrat," odpověděla s úsměvem Hermiona. "Málem bych zapomněla, mám vás pozdravovat od Remuse."
Po chvilce ticha, kdy na Hermionu valili oči, ze sebe Ron vymáčkl: "Hermiono, ty jsi nadčlověk! V kolik si, prosím tě, vstávala, že si to všechno stihla?"
"V šest. Kdybyste občas vstali před polednem, zjistili byste, jak je ten den dlouhý a kolik se toho dá stihnout."
To už se probral z transu i Harry a zeptal se na to, co mu vrtalo hlavou: "Jaký věci sis půjčila od rodičů?"
"Jen pár věcí, co si máma koupila v teleshopingu a které stejně nepoužívala. Ostatně si je můžeš prohlídnout sám."
"Co je to teleshoping?" ptal se Ron, ale odpovědi se mu nedostalo. Hermiona šla ukázat Harrymu, co jim přinesla od rodičů.
"Tomuhle říkáš pár věcí?" vyjekl Harry a rozhlížel se kolem. Výklenek, který Hermiona vytvořila, byl zaplněn stroji, které jsou přímo noční můrou každého lenocha. Byl tam rotoped, běžecký trenažér, stroj na posilování břišních svalů, boxovací pytel, složitý posilovací stroj, u kterého si Harry nebyl jist, k čemu slouží, činky a švihadla.
"Jak si to sem všechno dostala?" zajímal se Ron.
"Zmenšila, jak jinak. Klidně můžete začít cvičit. Na stěně máte napsáno, co a jak dělat. Já zatím vyrobím pár lektvarů, které by se mohly hodit," dořekla a vydala se zpátky do jídelny, kde měla připravený kotlík a přísady.
Harry s Ronem pokrčili rameny a šli se převléknout do trika a trenek.
"Ona nás chce zabít!" vyjekl Ron, když si četl svůj cvičební plán. "Půl hodiny na kole, půl hodiny na běžeckém trenažéru,3x30 sedů-lehů a 2x50 zdvihů činky. A to nejlepší na konec: mezi 3 minuty odpočinek."
Harry se s nadějí podíval na svůj, ale s hrůzou zjistil, že je naprosto totožný s tím Ronovým.
"No máme toho opravdu hodně. To abychom začali. Chceš začít na rotopedu nebo na běžeckém trenažéru?" zeptal se Harry.
"Mě je to jedno. Třeba ten rotoped," odpověděl rezignovaně Ron, a vylez si na rotoped.
Zatímco si kluci týrali tělo, Hermiona se rozmýšlela, jaké lektvary bude dělat.
"Rozhodně posilňující, ranhojící, uspávací…" mumlala si pro sebe a listovala knihou lektvarů. "A ještě dokrvující, univerzální protijed a lektvar na namožené svaly." Když dokončila svůj seznam, dala se do práce. Zhruba za 2 hodiny se už blížila ke konci.
"Tak teď už jen zamíchat proti směru hodinových ručiček a je to," oddechla si Hermiona. Už to jen přelila do lahviček a šla se podívat, jak si vedou kluci. Našla je ležet na zemi.
"Rone, Harry, vstaňte z té země," přemlouvala je Hermiona.
"To se ti řekne. A nevíš jak? Nemůžu pohnout nohama," stěžoval si Ron.
"Ach jo, vy nic nevydržíte," popichovala je Hermiona. "Vypijte tohle, to vám pomůže. Pak se jděte vysprchovat, jste hrozně zpocení a Fred s Georgem tu jsou za chvilku."
Harry s Ronem si chvilku nedůvěřivě prohlíželi nabízený lektvar, který silně zapáchal. Bolest svalů, ale byla silnější a tak se přinutili to vypít. Za chvíli bolest opravdu ustoupila a oni se byli schopni zvednout ze země a dojít do sprchy. Ještě že Dursleyovi mají dvě koupelny.
Když už se oba myli přes půl hodiny, tak se ze zdola ozývalo bručení strýce Vernona.
"Já jim dám půl hodinové koupele. Nebudu kvůli nim platit miliardové vodné. Navíc blokujou obě koupelny, kam pak mám jít na záchod? Ale já je vyženu, to budou koukat!" Takhle si nadával pod knírem celou cestu až do sklepa, kde jim vypnul teplou vodu.
"Chacha. Ať si užijou skotský střiky. To je odnaučí plácat se tam tak dlouho," vítězoslavně prohlásil strýc Vernon a na tváři měl blažený výraz, když ze shora uslyšel výkřik.
"UAAGRH! Jakej magor vypnul teplou vodu?!" zařval Ron. Představa ledové sprchy už se mu tolik nezamlouvala a tak se osušil a vracel se do pokoje.
"Ahoj Rone, jaká byla sprcha?" zeptala se provokativně Hermiona a začala se smát. Ron se jenom ušklíbl a šel se oblékat.
"Neprovokuj!" zamračil se na ní Harry, když si ho dobírala stejně.
"Fred a George tu jsou zhruba za čtvrt hodiny. A když jste byli ve sprše, přišel ti dopis Harry. Máš ho na stole," informovala je Hermiona a začala hledat nějaký vhodný recept na dnešní večer.
Harry se přesunul ke stolu a začal číst nahlas: "Vážený pane Pottere, jak jistě víte, zuří v našem světě válka. Vzhledem k nedávným událostem jsme se rozhodli vyhlásit výjimečný stav, který dovoluje dětem starším 14 let používat magii i mimo školu. S pozdravem Mafalda Hopkirová."
"Výborně! O jednu starost méně,"řekla Hermiona, hned jak dočetl. "Co byste radši k večeři, vepřovou pečeni nebo svíčkovou?"
"Vepřovou pečeni," vykřikl Ron.
"Svíčkovou,"vykřikl Harry téměř ve stejnou chvíli jako Ron.
"Hlavně, že se shodnete. No tak udělám oboje," rozhodla se Hermiona a dala se do práce.
"Chceš nějak pomoc?" zeptal se Harry.
"Kdybys byl tak hodný a prostřel stůl. Možná ještě otevři okno, stále tu cítím ty lektvary. Děkuju."
"K tvým službám," řekl Harry a mírně se uklonil, čímž rozesmál jak Hermionu tak Rona.
Když dokončil zadané úkoly, šel dolů ke dveřím, aby mohl Freda a George nepozorovaně propašovat k nim do pokoje. Dursleyovi by asi nebyli dvakrát nadšení, kdyby věděli, že přijdou na návštěvu. Zvláště po tom incidentu s očarovanou karamelkou. Naštěstí se zrovna dívali na televizi, kterou měli na plné pecky, takže ani nebude muset použít kouzlo. Chvilku tam seděl na schodech a poslouchal mudlovské zprávy, když za dveřmi uslyšel hlasy. Pomalu otevřel dveře a dal jim najevo, aby šli dál a prstem na ústech jim naznačil, aby byli potichu.
"Ahoj! Pojďte hned ke stolu," zavolala na ně Hermiona jen co otevřeli dveře.
"Ahoj Hermi! Ahoj bratříčku!" pozdravili je dvojčata unisono a udiveně se rozhlíželi po pokoji.
"Tady se to ale změnilo," bystře podotkl George a spolu s Fredem jen uznale pokyvovali hlavou.
"To všechno udělala Hermiona," informoval je Ron, který zrovna nandával jídlo."Dáte si vepřovou pečeni nebo svíčkovou?"
"Já bych prosil tu svíčkovou," řekl Fred
"Já bych si zase dal vepřovou pečeni," řekl George a zakřenil se na své dvojče. Večeře proběhla v klidu, až na občasné Fredovy a Georgovy výzvy ke knedlíkové bitce za což si vysloužili káravé pohledy od Hermiony.
"Bylo to výborné," pochválil Harry Hermionino dílo, když dojedli.
"Díky Harry. Dáte si zákusek?"
"ANO!" vykřikli všichni chlapci najednou.
Hermiona se jen usmála a nakrájela koláč. Každému pak podala talíř s jedním kouskem.
"A co jste nám to vlastně chtěli říct?" začala konverzaci Hermiona.
"No víte, jak jsme vám říkali o těch štítových kloboucích a kabátech?" začal George. Když všichni přikývli, Fred pokračoval dál: "Potom, co smrtijedi použili rychlozatmívací prášek při útoku na Bradavice, jsme si uvědomili, jak nebezpečné jsou některé naše výrobky v nesprávných rukou. A proto jsme z prodeje vyřadili všechny věci, které by mohly být užitečné v boji, a rozhodli jsme se poskytnout naše zásoby ministerstvu, které od nás již odkoupilo na 600 štítových obleků, a řádu, kterému to samozřejmě věnujeme zdarma. No a proto jsme taky tady, přestože nejste členy řádu, obdarujeme i vás. Jsme přece rodina."
"Teda u Rona o tom pochybujeme," přerušil ho George a zašklebil se na svého nejmladšího bratříčka.
Fred se jen zasmál, zvětšil balíček, který vytáhl z kapsy a pokračoval: "Vzali jsme pro každého z vás 2 dávky rychlozatmívacího prášku, jeden černý štítový plášť s kápí, jedno štítové mudlovské oblečení včetně ochrany hlavy, děsivé dělobuchy a komunikátor." Zatímco Fred mluvil, George každému podal jednu hromádku.
"Díky!" řekli všichni najednou a začali si prohlížet svou hromádku.
Všichni měli krásný sametový plášť se zlatým lemováním, dva předměty s rychlozatmívacím práškem, které nápadně připomínaly granát, neposedné děsivé dělobuchy a jedno malé zrcátko. Mudlovské oblečení měli každý jiné. Harry měl černé kalhoty, zelenou mikinu a kšiltovku. Ron dostal klasické džíny, černou mikinu a taktéž kšiltovku. Hermionu obdarovali hnědými kalhotami, bílou mikinou a kloboučkem.
"Je to nádherné. Opravdu moc děkuju kluci. A jak funguje to zrcátko?" zajímala se Hermiona.
"Nemáte zač. Do zrcátka stačí říct jméno toho, s kým chcete mluvit. Volanému začne zrcátko hřát. Vaše zrcátka jsou jen na komunikaci mezi námi 5 a zbytkem naší rodiny. Takže kdybyste požadovali komunikaci třeba s Filchem, nic se nestane. Když se zrcátko nepoužívá, vypadá normálně. Takže kdyby vás někdo prohledával, nepozná to. Okoukali jsme to od Siriuse. Jen jsme to vylepšili," vysvětloval George pyšně, i když ne moc souvisle. Pak mrknul na Freda a oba se zvedli.
"Tak děkujeme za večeři, ale už musíme jít. Ještě musíme rozdat pár dárečků u nás doma," řekl Fred. Všichni se zvedli a loučili se.
"Ahoj! Ještě jednou děkuju a buďte na sebe opatrní!" řekla Hermiona a oba objala.
Ron a Harry klukům potřásli rukou a ještě jednou jim poděkovali.
"Mějte se mládeži! Užívejte naše hračky dobře. A Rone, nezlob!" Naposledy se dvojčata ušklíbla na Rona a s hlasitým prásknutím se přemístili pryč.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 pasu-Hanka pasu-Hanka | E-mail | Web | 6. června 2007 v 18:05 | Reagovat

skvělé!!! moc se mi to líbí!!! :D

2 Anorien Anorien | E-mail | 9. července 2007 v 16:54 | Reagovat

Je to ještě lepší než ta 1. kapitola akorát mám pocit že se Hermiona začína chovat jako Harryho a Ronova máma...

3 Ylil Ylil | Web | 10. srpna 2007 v 22:17 | Reagovat

super!!! A super bylo i to že to byla dlouuuhá kapča§!! moc se mi to líbí...

4 Ililik Ililik | E-mail | Web | 12. srpna 2007 v 21:09 | Reagovat

Docela byl mazec to s tou posilovnou :o) doufám, že nevadí, že si tě přidám k oblíbeným...

5 Daze Daze | E-mail | 12. srpna 2007 v 21:11 | Reagovat

Ililik: Naopak, budu moc ráda...

6 Enervate Enervate | E-mail | Web | 2. října 2007 v 20:37 | Reagovat

tak tahle kapca je uplne uzasna:) moc se ti to povedlo :)

7 ClaireM ClaireM | Web | 11. ledna 2009 v 10:35 | Reagovat

Tyjo, pěkný... Zvlášť dobře jsi vystihla dvojčata...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama